Menu

Wylęgarnia

Metamorfoza matki w człowieka. Wciąż w toku.

Boskie pół roku

fiona_apple

Dziś rano Bo skończył sześć miesięcy.

Bo 6 m-cy

Jeszcze nie wyszedł z fazy pękatych policzków. Szczerze mówiąc, chciałabym, żeby ten etap trwał jak najdłużej - nie ma przecież nic wdzięczniejszego do obcałowywania niż niemowlęce chomiki.

Z kwestii mniej przyjemnych - idą dolne jedynki. I idą. I idą. I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidąąąąąąąąąąąąąąąąąą... Mamy ślinotok, zaczerwienienie dziąseł, niskie gorączki, katar i inne przyjemności. Musi swędzieć, bo Mały wciąż pakuje do ust swoje małe piąstki. Czasami prawie po łokcie, ale najczęściej wygląda to po prostu tak:

Bo 6 M-cy

Rozszerzanie diety Borysa nie miało dramatycznego początku jak w przypadku Filipa, ale bywa różnie. Generalnie owoce są ok, a warzywa i drób ble. Rośnie mi fruktarianin.

Poza tym Bo uwielbia czołgać się na plecach po płaskich powierzchniach metodą odwróconej gąsiennicy, kategorycznie nie chce się turlać z pleców na brzuch i odwrotnie oraz przeżywa fascynację zrzucaniem zabawek ze stolika do karmienia - zwłaszcza tych, które wydają najgłośniejszy dźwięk upadając. Wszyscy się wtedy odwracamy, żeby sprawdzić, co tym razem przeżyło twarde lądowanie i co nas wita? Mina niewiniątka. Ja? Ja??? Przecież to nie byłem ja!

Bo 6 m-cy

Trudno jest uwierzyć, że ten gadający non-stop-kolor egzotycznymi samogłoskami maluch jeszcze latem był zupełnie nieświadomą otoczenia małpeczką:

Bo 1 m-c

Wszystkiego najsłodszego z okazji pół-urodzin, Mały. Wierz mi, najlepsze jeszcze przed Tobą. 

PS. Tutaj znajdziecie wspomnienie o pół-urodzinach Filipa.

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • red_thin_line

  długo jeszcze jesteś w domu z Bo ?

 • Gość: [Alexxela78] *.hsd1.ca.comcast.net

  Jaki on kochaniutki! I juz pol roku? Kiedy to tak szybko zlecialo? Wszystkiego dobrego z okazji pol rocznicy!

 • Gość: [żuaninia] *.bydgoszcz.vectranet.pl

  Boski jest !!! A na zdjęciu z minką niewiniątka - DO ZJEDZENIA :) Bez popitki :)))

 • Gość: [kalicedj] *.adsl.inetia.pl

  Mój Robal ma już 3 miesiące i policzki nadają się tylko do obcałowywania. Na szczęście bardzo mu się to podoba i każdy całus kwituje uśmiechem nr 5 :) Widzę, że chłopaki są do siebie podobni, tylko Bo ma więcej włosów :) Pozdrawiam

 • maya.d

  Ale fajny facecik :)
  Wszystkiego Naj Bo!!!!!

 • whywomen

  Jaki ładny ciuszek. Od razu widać, że chłopczyk.
  Wiesz, że zarażasz tym macierzyństwem? Wczoraj zastanawiałam się nad zafundowaniem rodzeństwa mojej jedynaczce...(więcej okazji na kinder bale;-).
  A dziś te zdjęcia.
  Jakby co obarczę cię winą i już;-)
  Najlepszego Bo!

 • agra1

  No to jakiś zmieniacz czasu chyba masz w zanadrzu, już???????? Przecież całkiem niedawno sie widziałyśmy, to był całkiem niewielki????

  Inna sprawa, że mój brzuch też był znacznie mniejszy, musiałam aię cokolwiek nadąć, żęby go było widać, a teraz już bym chętnie znowu zobaczyła własne stopy.... Nic, jutro kolejne ktg, w piątek usg, i mam nadzieję, że Grzechot nie będzie upierał sie przy czekaniu do tego cholernego wyliczonego 21 stycznia, bo zwariuję do tego czasu!!!!

  Tak czy inaczej - najlepszego - całościowo a nie jakieś tam pół, dla Bo! I dla całej reszty też przy okazji :)

 • kroli2

  Pomyślności Bo, Tobie, Mamusi i wszystkim domownikom!

 • fiona_apple

  Dzięki wszytkim za życzenia! Bo poświętnie wciągnął dziś bez gadania warzywa z kurą. Cud! ;)
  @ red_thin_line - Ostatniego dnia stycznia wracam do pracy. Pewnie coś na ten temat się znajdzie na blogu.
  @ whywomen - Oświadczam, że nie odpowiedzialności za żadne zainspirowane macierzyństwo. Przecież ja tu tylko sprzątam... :D A ciuszek z Kappahla, wyprzedaż oczywiście - jak 90% ciuchów moich dzieci. I moich też. ;)
  @ agra1 - To już tam blisko? Niesamowite. Czekamy z niecierpliwością.

 • agra1

  ano blisko, ale ja bym chciała już.... A tu na razie nic z tego. Młody się nie spieszy. W sumie trudno mu sie dziwić, znowu śnieg i zimno....

© Wylęgarnia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci